Kurşunlu'da Yükseköğretimde Yeni Bir Başlangıç: Kurşunlu Meslek Yüksekokulu Kuruldu!

Beklenen müjde geldi! Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Kurşunlu'da Adalet Meslek Yüksekokulunun kapanmasından sonra teklif ettikleri dosya ile yeniden bir meslek yüksekokulu kurulduğunu ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi, Kurşunlu Meslek Yüksekokulunun kurulmasıyla ilgili “Kurşunlu Meslek Yüksekokulunun, Adalet Meslek Yüksekokuluna göre daha fazla program içermesinden, farklı alanlarda ve donanımda daha çeşitli öğrenciler almasından dolayı Kurşunlu ilçesine yükseköğretim odağında ciddi katkı yapması bekleniyor.” ifadelerini kullandı.

Rektör Çiftçi, bu gelişmenin önemini vurgulayarak sözlerine şu şekilde devam etti:

“Ülkemiz, Çankırı ve diğer tüm paydaşlarımız için meslek yüksekokulumuz hayırlı ve uğurlu olsun. Kurşunlu Meslek Yüksekokulunun kurulması, Kurşunlu ve Çankırı için önemli bir gelişmedir. Bu gelişmenin, ilçenin kalkınmasına ve eğitim seviyesinin yükselmesine değerli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Çankırı Karatekin Üniversitesi olarak yaşadığımız şehre, ilçeye, topluma ve ülkeye katkı sağlamaya ve değer üretmeye devam edeceğiz. Meslek yüksekokulumuza gelen tüm öğrencilerimizin oldukça memnun kalacağına inanıyorum çünkü bu meslek yüksekokulumuz hem ilçemizin konumu hem imkânları hem de eğitimlerin gerçekleştirileceği fiziki alanı itibarıyla öğrencilerimizin tercihleri arasında ilk sıralarda yer alacak bir meslek yüksekokulu olacak.”.

Kurşunlu’da öğrencilere barınmadan bursa kadar birçok kolaylık sunulacağını da belirten Rektör Çiftçi, özellikle ilçede yaşayanların da bu konularda ciddi desteklerinin olacağına inandığını ifade etti.

Rektör Çiftçi, Kurşunlu Meslek Yüksekokulunun kurulması için vermiş oldukları desteklerden dolayı YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve ekibi başta olmak üzere Çankırı Milletvekili Av. Muhammed Emin Akbaşoğlu'na, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak'a ve emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini belirtti.

Yayınlanma Tarihi: 12 Mart 2024 Salı