Rektör Çiftçi, iftar programında sağlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

Rektörümüz Prof. Dr. Harun Çiftçi, 14 Mart Tıp Bayramı münasebetiyle ÇAKÜ’de düzenlenen iftar programında Çankırı’da görev yapan sağlık çalışanlarını ağırladı. Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yavuz Demirel ve Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya ve sağlık çalışanları katıldı.

Programda konuşan Rektör Çiftçi, İl Sağlık Müdürlüğünün üniversitenin önemli paydaşlarından biri olduğunu belirttiği konuşmasında sağlık çalışanlarına teşekkür ederek; “Üniversiteler ne kadar nitelikli sağlık personeli yetiştirirse ilerleyen dönemlerde sağlık sektöründe hizmet kalitesi o kadar yüksek olacaktır. Biz de özellikle sağlık personelinin yetişmesi hususunda sizin tecrübelerinizden yararlanıyoruz. Sizden destek alıyoruz, bize güç veriyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Salgın sürecinde göreve başladıklarını hatırlatan Rektör Çiftçi, sağlık çalışanlarının süreç boyunca gösterdikleri özverinin her türlü takdirin üstünde olduğunu belirttikten sonra Türkiye’de sağlık hizmetlerinin birçok ülkeden daha gelişmiş durumda olduğunun altını çizdi.

“Sağlık, sosyal devletin görünen yüzüdür.” ifadelerini kullanan Rektör Çiftçi, güçlü ve kaliteli bir sağlık sektörünün Türkiye’nin sosyal devlet anlayışının önemli bir göstergesi olduğunu vurguladığı konuşmasında, özverili ve insan odaklı olmanın sağlık çalışanlarının en güçlü yanı olduğunu belirtti.

Sağlık sektöründeki iyileşmelerin Çankırı’nın büyüyüp gelişmesine katkı sağlayacağına inandığını belirten Rektör Çiftçi, ÇAKÜ’nün bölgesel kalkınma odaklı ihtisas üniversitesi olmasının da bu büyümeye ciddi katkı sağlayacağını ifade ederek üniversitenin sağlık alanında tuzla ilgili önemli projelerinin olduğunu ve dünyanın sayılı haloterapi merkezlerinden birinin ÇAKÜ’de kurulacağını söyledi.

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya ise sağlık çalışanları adına Rektör Prof. Dr. Harun Çiftçi’ye teşekkür ederek nazik davetlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Üniversite ile her alanda iş birliğinin devam edeceğinin altını çizen Sn. Sarıkaya, tüm sağlık çalışanlarının bayramını kutladı.

Programın sonunda 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayan Rektörümüz, katılımlarından dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür etti. 

Yayınlanma Tarihi: 16 Mart 2024 Cumartesi