ÇAKÜ Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Tarafından Kadın Hükümlülere Yönelik Konferans Gerçekleştirildi

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından kadın hükümlülere yönelik “Kadın, Hukuk ve Şiddet” konulu konferans gerçekleştirildi.

Konferans, ÇAKÜ ve Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü arasında imzalanan “Cezaevinde Bulunan Tutuklu, Hükümlü ve Okul Öncesi Çocuklar ile Cezaevi Personelinin Eğitimle Desteklenmesine Yönelik İşbirliği Protokolü” kapsamında düzenlendi. Çankırı E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu konferans salonunda gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak ÇAKÜ Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Zeynep Erhan Bulut katıldı. Bulut sunumunda; kadının toplumdaki konumu, hukuk ile kültür ilişkisi ve şiddet başlıkları hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Aile, kadın ve şiddet özelinde yasal düzenlemelerin neler olduğu konusuna da değinen Bulut, somut örnekler ile konuyu detaylandırdı.

Konferansa ayrıca, merkez üyeleri; Prof. Dr. Zuhal Yonca Odabaş, Dr. Öğretim Üyesi Fatma Ceyda Baş, Dr. Öğretim Üyesi Tahsin Barış Değer ve Dr. Öğretim Üyesi Hakkı Kalaycı da katılım sağladı.

Etkinlik, katılımcılar ile karşılıklı bilgi alışverişinin gerçekleşmesi ile son buldu.

Yayınlanma Tarihi: 29 Temmuz 2022 Cuma
Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2022 Cuma