The Rector personally advises the students who will make a choice.

2022 YKS tercih döneminin son gününde Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, tercih yapacak öğrencilere danışmanlığı bizzati kendisi yapıyor.

Tercih döneminin son gününde de ÇAKÜ olarak öğrencilere doğru tercih için danışmalık yapmaya devam ettiklerini ifade eden Rektör Çiftçi, “ Biz bir şehir üniversitesi olmanın verdiği sorumluluk ile şehrin bilimsel aklı olarak ilimizden Türkiye’nin dört bir yanına üniversite okumak için gidecek çocuklarımıza en doğru tercihi yapmaları konusunda hem teknik hem de danışmanlık hizmeti veriyoruz. Onları kendi tercih alanları, puanları ve bölümlerin istihdam olanakları, gidecekleri şehrin yaşam koşulları gibi konularda da bilgilendirerek en mutlu şekilde okuyabilmeleri için bilgilendiriyoruz. Bu konuda hizmet veren arkadaşlarımızla birlikte bende gün boyu stantlarımızı ziyaret ederek öğrencilerimiz ve ailelerle sohbet etme imkanı buluyor ve sorularını cevaplandırmaya çalışıyorum. Konuştuğumuz tüm aileler ve öğrenciler bu hizmetimizden çok memnun olduklarını ifade ediyorlar. Yaptığımızın amaca hizmet ettiğini görmek bizleri de çok mutlu ediyor. Ben tüm öğrencilerimize iyi bir gelecek ve eğitim hayatı diliyorum. Ayrıca bu sıcak yaz günlerinde bu stantlarda görev yapan çalışma arkadaşlarıma ve bize mekanları açan destek veren tüm paydaş kurumlarımıza da şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Stantlarda danışmalık hizmeti alan öğrenciler ve velilerde, Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından verilen tercih danışmalığı hizmetinin çok faydalı olduğunu, teknik olarak bilinmeyen birçok detayı ve doğru tercihler yapmayı buralarda öğrendiklerini ve çok memnun kaldıklarını dile getirerek emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Release date: 05 Ağustos 2022 Cuma