ÇAKÜ Fen Fakültesi 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Programı Düzenledi

ÇAKÜ Fen Fakültesi tarafından düzenlenen “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” anma programında Türkiye Cumhuriyeti demokrasisine kastetmiş hain darbe girişimi bir kez daha kınandı ve şehitlerimiz rahmetle, gazilerimiz ise minnetle anıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından Fakülte Dekanı Prof. Dr. Seçil Akıllı Şimşek günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.

Prof. Dr. Akıllı Şimşek, ‘Hüzünün ve gururun yaşandığı bugünde fedakârlıklarla ve cesaretle kazandığımız bu zaferi kutlamak ve bizlere atalarımızın miras bıraktığı özgürlüğümüze vatanımıza sahip çıkmak için canımızı feda edeceğimizi gerek içerideki hainlere gerekse tüm dünyaya bir kez daha gösterdik. Bugün bizim gurur günümüzdür. 15 Temmuz gecesini bizimle yaşayan vatan ve bayrak sevgisi ile büyüttüğümüz evlatlarımızı da bu sene anma törenimize dahil etmek için bir resim sergisi açtık. Fakültemiz akademik ve idari personelinin çocuklarının vatan ve bayrak temalı resimlerini sergiledik. Çocuklarımızla 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nü anmaktan gurur duyuyoruz. ‘ ifadelerini kullandı.

Daha sonra günün önemi ve anlamı ile ilgili video ve slayt gösterileri izlendi.

Program Fen Fakültesi akademik ve idari personelinin çocuklarının vatan ve bayrak temalı resimlerinden oluşan serginin gezilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yayınlanma Tarihi: 21 Temmuz 2022 Perşembe