DGS İle İlgili Duyurular

2013- Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sonuçlarına Göre Kayıt Hakkı Kazanan Aday Öğrencilerin Kayıt İşlemleri-29.8.2013

Ön kayıt işlemi üniversite bilgi sisteminden yapılması gerekmektedir. Üniversite bilgi sistemine giriş için gerekli olan öğrenci numaranızı http://oidb.karatekin.edu.tr/okulno/default.aspx bağlantı adresinden T.C. Kimlik numaranızı yazarak temin ediniz.

ÖN KAYIT

Ön kayıt için https://ubis.karatekin.edu.tr/ bağlantı adresinden bilgi sistemi giriş sayfasını açınız. Kullanıcı adı alanına okul numaranızı şifre alanına T.C. Kimlik numaranızı yazarak bilgi sistemine giriş yapınız. “Öğrenci Sosyal Durum Belirleme Formu”nu doldurarak "KAYDET"e basınız. Kayıt işleminden sonra yeni açılan sayfadaki “2013–2014 Öğretim Yılı Yeni Öğrenci Kaydı Kayıt Formu”nu da doldurarak kaydediniz. Kayıt işleminden sonra "Öğrenci Bilgi Formu”nun çıktısını alınız. Bu forma güncel fotoğrafınızı yapıştırıp imzalayınız ve kesin kayıt için gerekli belgeler ile birlikte getiriniz.

KAYIT İŞLEMLERİ

Üniversitemize yerleşen öğrenci adaylarının adreslerine dosya gönderilmeyecektir. Aday öğrenci kayıt için şahsen müracaat etmesi gerekmektedir.

Kayıtlar 02-06 Eylül 2013 tarihleri arasında Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlük Binası Cumhuriyet Mah. Şehit Pilot Üsteğmen Erdem Öztürk Sok. No. 12 ÇANKIRI adresinde yapılacaktır. Bu tarihler arasında kaydını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemez.

Kayıt için gerekli belgeler.

1.Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu Önlisans Diploması veya yeni tarihli mezuniyet belgesi,

2.Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı lise diplomasının aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.

3.Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu Transkript (not dökümü) ve ders içeriklerini gösterir belge,

4.4 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf.

5.Öğrenci Bilgi Formu (Ön kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra alınan form)

NOT: Üniversitemize2013-DGS sonuçlarına göre yerleşen öğrencilerimizden kayıt sırasında öğretim ücreti ödenmesi istenmeyecektir. Öğretim ücreti (İkinci Öğretim Öğrencileri) ödenmesi ile ilgili olarak aşağıdaki Ders Kayıtları ve Danışman Onayları İle ilgili takvimi inceleyiniz.

DERS KAYITLARI ve DANIŞMAN ONAYLARI

16–19 Eylül 2013 öğretim ücretinin ödenmesi (ikinci öğretim öğrencileri Halk Bankası şubelerinden T.C. Kimlik numarası veya okul numarası ile ödeme yapabilirler.)

16–19 Eylül 2013 UBİS sisteminden ders kaydının yapılması

16–20 Eylül 2013 Danışman onayları

Bu işlemlerden birini eksik yapan öğrencinin ders kaydı yapılmaz. Öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

2013- 2014 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemizin tüm birimlerinde dersler 23 EYLÜL 2013 tarihindebaşlayacaktır.

2013–2014 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Takvimi.2012- Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ek Yerleştirme Sonuçlarına Göre Kayıt Hakkı Kazanan Aday Öğrencilerin Kayıt İşlemleri.-19.10.2012

Ön kayıt işlemi üniversite bilgi sisteminden yapılması gerekmektedir. Üniversite bilgi sistemine giriş için gerekli olan öğrenci numaranızı http://oidb.karatekin.edu.tr/okulno/default.aspx bağlantı adresinden T.C. Kimlik numaranızı yazarak temin ediniz.

          ÖN KAYIT

        Ön kayıt için https://ubis.karatekin.edu.tr/  bağlantı adresinden bilgi sistemi giriş sayfasını açınız. Kullanıcı adı alanına okul numaranızı şifre alanına T.C. Kimlik numaranızı yazarak bilgi sistemine giriş yapınız.  “Öğrenci Sosyal Durum Belirleme Formu”nu doldurarak "KAYDET"e basınız. Kayıt işleminden sonra yeni açılan sayfadaki “2012–2013 Öğretim Yılı Yeni Öğrenci Kaydı Kayıt Formu”nu da doldurarak kaydediniz. Kayıt işleminden sonra "Öğrenci Bilgi Formu”nun çıktısını alınız. Bu forma güncel fotoğrafınızı yapıştırıp imzalayınız.

          KAYIT İŞLEMLERİ 

        Üniversitemize yerleşen öğrenci adaylarının adreslerine dosya gönderilmeyecektir. Aday öğrenci kayıt için şahsen müracaat etmesi gerekmektedir. 

          Kayıtlar 19–22–23 Ekim 2012 tarihleri arasında Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Rektörlük Ek Hizmet Binası Yeni Mahalle İsmail Hakkı Karadayı Bulvarı No:10 ÇANKIRI adresinde yapılacaktır. Bu tarihler arasında kaydını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemez.

 Kayıt için gerekli belgeler.

1.      Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu Önlisans Diploması veya yeni tarihli mezuniyet belgesi,

2.      Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı lise diplomasının aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi,

3.      Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu Transkript (not dökümü) ve ders içeriklerini gösterir belge,

4.      4 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf,

5.      Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi,

6.      Öğrenci Bilgi Formu (Ön kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra alınan form)


2012- Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Sonuçlarına Göre Kayıt Hakkı Kazanan Aday Öğrencilerin Kayıt İşlemleri.-11.9.2012

         Ön kayıt işlemi üniversite bilgi sisteminden yapılması gerekmektedir. Üniversite bilgi sistemine giriş için gerekli olan öğrenci numaranızı http://oidb.karatekin.edu.tr/okulno/default.aspx bağlantı adresinden T.C. Kimlik numaranızı yazarak temin ediniz.

        ÖN KAYIT

       Ön kayıt için https://ubis.karatekin.edu.tr/  bağlantı adresinden bilgi sistemi giriş sayfasını açınız. Kullanıcı adı alanına okul numaranızı şifre alanına T.C. Kimlik numaranızı yazarak bilgi sistemine giriş yapınız.  “Öğrenci Sosyal Durum Belirleme Formu”nu doldurarak "KAYDET"e basınız. Kayıt işleminden sonra yeni açılan sayfadaki “2012–2013 Öğretim Yılı Yeni Öğrenci Kaydı Kayıt Formu”nu da doldurarak kaydediniz. Kayıt işleminden sonra "Öğrenci Bilgi Formu” nun çıktısını alınız. Bu forma güncel fotoğrafınızı yapıştırıp imzalayınız.

          KAYIT İŞLEMLERİ 

        Üniversitemize yerleşen öğrenci adaylarının adreslerine dosya gönderilmeyecektir. Aday öğrenci kayıt için şahsen müracaat etmesi gerekmektedir. 

      Kayıtlar 12–19 Eylül 2012 tarihleri arasında Çankırı Karatekin Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Rektörlük Ek Hizmet Binası Yeni Mahalle İsmail Hakkı Karadayı Bulvarı No:10 ÇANKIRI adresinde yapılacaktır. Bu tarihler arasında kaydını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemez.

 Kayıt için gerekli belgeler.

1.      Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu Önlisans Diploması veya yeni tarihli mezuniyet belgesi,

2.      Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı lise diplomasının aslı.

3.    Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu Transkript (not dökümü) ve ders içeriklerini gösterir belge,

4.      4 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf.

5.      Öğrenci Bilgi Formu (Ön kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra alınan form)

NOT: Üniversitemize 2012-DGS sonuçlarına göre yerleşen öğrencilerimizden kayıt sırasında öğrenim ücreti ödenmesi istenmeyecektir.

        2012- 2013 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemizin tüm birimlerinde dersler 24 EYLÜL 2012 tarihinde başlayacaktır.

               YABANCI DİL ve TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI DERSİ MUAFİYET SINAVI

     Yabancı Dil ve Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı dersleri için tüm Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu öğrencilerine bu derler için muafiyet sınavı yapılacaktır.

Yabancı Dil Dersi Muafiyet Sınavı                                : 02 Ekim 2011 (Saat 10.00)

Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı Muafiyet Sınavı    : 02 Ekim 2011 (Saat 14.00)

      Sınavlar 100 (yüz) puan üzerinden değerlendirilecek olup sınavlardan 70 ve üstü not alan öğrenciler Yabancı Dil derslerinden ve Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı dersinden muaf olurlar.

       Muafiyet Sınavından başarılı olan öğrencilerin aldığı not öğrencinin Genel Akademik Başarı Not Ortalamasına dahil edilir.


2011 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Ek Yerleştirme ile Üniversitemize Kayıt Yaptıracak öğrencilerin Dikkatine.-17.10.2011

KAYIT TARİHLERİ: 18-20 Ekim 2011

KAYIT YERİ: Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlük Ek Hizmet Binası Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Yeni Mahalle İsmail Hakkı Karadayı Bulvarı No:10 ÇANKIRI

KAYIT BELGELERİNİZ

1.  Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu Önlisans Diploması veya yeni tarihli ve resimli mezuniyet belgesi,

2. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı,

3. Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu Transkript (not dökümü) ve ders içeriklerini gösterir belge,

4.  12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf,

5.  Öğrenci Katkı Payı birinci taksitinin yatırıldığını gösteren makbuz,

   tör            m SAVAŞSevgili öğrenciler,

Kesin kayıt için gerekli belgeleri tamamlandıktan sonra kaydınızı internet üzerinden gerçekleştirip kayıt tarihinizde Üniversitemizin kayıt bürosuna başvurarak kesin kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Kayıtlar ile ilgili bilgilere www.karatekin.edu.tr adresinden de ulaşabilirsiniz.

INTERNET ÜZERİNDEN KAYIT

Sisteme giriş için gerekli olan Öğrenci Numaranızı http://oidb.karatekin.edu.tr/2010okulno/ Default.aspx  web adresinden T.C. Kimlik numaranız ile öğrenebilirsiniz.

https://ubis.karatekin.edu.tr/ adresinden Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yapınız (Sistem girişi için gerekli olan; Kullanıcı Adı: Okul Numaranız Şifreniz ise : T.C. Kimlik numaranız dır.) ve Öğrenci Sosyal Durum Belirleme Formunu doldurarak kaydediniz. Kayıt işleminden sora ekrana gelen Yeni Öğrenci Kaydı Kayıt Formunu da doldurduktan sonra kaydediniz.

Kesin kayda gelmeden önce mutlaka “INTERNET ÜZERİNDEN KAYIT” bilgilerini doldurmanız gerekmektedir.


2011 Dikey Geçiş Sınavı ile Üniversitemize Kayıt Yaptıracak öğrencilerin Dikkatine. -9.9.2011 0

KAYIT TARİHİ: 12-15 Eylül 2011  

KAYIT YERİ:

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlük Ek Hizmet Binası Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Yeni Mahalle İsmail Hakkı Karadayı Bulvarı No:10 ÇANKIRI

KAYIT BELGELERİNİZ:

1.  Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu Önlisans Diploması veya yeni tarihli ve resimli mezuniyet belgesi,

2. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı,

3. Adayın mezun olduğu Yükseköğretim Kurumundan almış olduğu Transkript (not dökümü) ve ders içeriklerini gösterir belge,

4.  12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf,

5.  Öğrenci Katkı Payı birinci taksitinin yatırıldığını gösteren makbuz,(12-15 Eylül 2011 tarihleri arasında halk bankası şubelerinden öğrenci numarası ile yarırılabilecektir)

INTERNET ÜZERİNDEN KAYIT

Sisteme giriş için gerekli olan Öğrenci Numaranızı http://oidb.karatekin.edu.tr/2010okulno/Default.aspx  web adresinden T.C. Kimlik numaranız ile öğrenebilirsiniz.

Sistem girişi için gerekli olan; 

Kullanıcı Adı   : Okul Numaranız 

Şifre             : T.C. Kimlik numaranız dır.

https://ubis.karatekin.edu.tr/ adresinden Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yapınız ve Öğrenci Sosyal Durum Belirleme Formunu doldurarak kaydediniz. Kayıt işleminden sora ekrana gelen Yeni Öğrenci Kaydı Kayıt Formunu da doldurduktan sonra kaydediniz.


2010 DGS Ek Yerleştirme Sonucuna Göre Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerin Dikkatine.-10.5.2011

Kayıt Tarihleri: 21 - 25 EKİM 2010

 

Kayıt Rehberi

 

 Numara Öğrenme

 

Öğrencilerimizin Kesin Kayıt Öncesi İnternet Üzerinden Kayıt İşlemini Gerçekleştirmeleri Gerekmektedir.

 

KAYIT ADRESİ:

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı 

Rektörlük Ek Hizmet Binası Org. İsmail Hakkı Karadayı Bulvarı No:10 Yenimahalle / ÇANKIRI  


2010 DGS Sınavı İle Üniversitemize Yerleşen Öğrencilerimizin Dikkatine.-10.5.2011

 Kayıt Tarihi: 06 - 07 Eylül 2010 

 

Kayıt Rehberi

 

  Numara Öğrenme