Aday Öğrenciler İle İlgili Duyurular

2013-ÖSYS Sonuçlarına Göre Kayıt Hakkı Kazanan Aday Öğrencilerin Kayıt İşlemleri-29.7.2013

Ön kayıt işlemi üniversite bilgi sisteminden yapılması gerekmektedir. Üniversite bilgi sistemine giriş için gerekli olan öğrenci numaranızı http://oidb.karatekin.edu.tr/okulno/default.aspx bağlantı adresinden T.C. Kimlik numaranızı yazarak temin ediniz.

  ÖN KAYIT

 Ön kayıt için https://ubis.karatekin.edu.tr/  bağlantı adresinden bilgi sistemi giriş sayfasını açınız. Kullanıcı adı alanına okul numaranızı şifre alanına T.C. Kimlik numaranızı yazarak bilgi sistemine giriş yapınız. “Öğrenci Sosyal Durum Belirleme Formu”nu doldurarak "KAYDET"e basınız. Kayıt işleminden sonra yeni açılan sayfadaki “2013–2014 Öğretim Yılı Yeni Öğrenci Kaydı Kayıt Formu”nu da doldurarak kaydediniz. Kayıt işleminden sonra "Öğrenci Bilgi Formu”nun çıktısını alınız. Bu forma güncel fotoğrafınızı yapıştırıp imzalayınız ve kesin kayıt için gerekli belgeler ile birlikte getiriniz.

  KAYIT İŞLEMLERİ 

 Üniversitemize yerleşen öğrenci adaylarının adreslerine dosya gönderilmeyecektir. Aday öğrenci kayıt için şahsen müracaat etmesi gerekmektedir. 

Kayıtlar 02-06 Eylül 2013 tarihleri arasında Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlük Binası Cumhuriyet Mah. Şehit Pilot Üsteğmen Erdem Öztürk  Sok. No. 12 ÇANKIRI adresinde yapılacaktır. Bu tarihler arasında kaydını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemez.

 Kayıt için gerekli belgeler. 

1. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı lise diplomasının aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.

2. 4 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

3. Öğrenci Bilgi Formu (Ön kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra alınan form)

3.  Kimlik Fotokopisi.

NOT: Üniversitemize2013-ÖSYS sonuçlarına göre yerleşen öğrencilerimizden kayıt sırasında öğretim ücreti ödenmesi istenmeyecektir. Öğretim ücreti (İkinci Öğretim Öğrencileri) ödenmesi ile ilgili olarak aşağıdaki Ders Kayıtları ve Danışman Onayları İle ilgili takvimi inceleyiniz.

DERS KAYITLARI ve DANIŞMAN ONAYLARI

16–19 Eylül 2013 öğretim ücretinin ödenmesi (ikinci öğretim öğrencileri Halk Bankası şubelerinden T.C. Kimlik numarası veya okul numarası ile ödeme yapabilirler.) 

16–19 Eylül 2013 UBİS sisteminden ders kaydının yapılması

16–20 Eylül 2013 Danışman onayları

Bu işlemlerden birini eksik yapan öğrencinin ders kaydı yapılmaz. Öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

2013- 2014 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemizin tüm birimlerinde dersler 23 EYLÜL 2013tarihinde başlayacaktır.

YABANCI DİL ve TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI DERSİ MUAFİYET SINAVI

Zorunlu ve İsteğe Bağlı Hazırlık Eğitimi Olan Fakülte / Yüksekokul / Meslek Yüksekokulu Programları.

 Yabancı Dil ve Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı dersleri için tüm Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu öğrencilerine bu dersler için muafiyet sınavı yapılacaktır.

   01 Ekim 2013 (Saat 10.00) : “Zorunlu Yabancı Dil Dersleri" için muafiyet sınavı, "Seçmeli ve Mesleki Yabancı Dil Dersleri" için Yeterlilik Sınavı

01 Ekim 2013 (Saat 14.00): Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı Muafiyet Sınavı

  Sınavlar 100 (yüz) puan üzerinden değerlendirilecek olup sınavlardan 70 ve üstü not alan öğrenciler Yabancı Dil (İngilizce/Almanca) derslerinden ve Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı dersinden muaf olurlar.

   Muafiyet Sınavından başarılı olan öğrencilerin aldığı not M notu olarak değerlendirilir öğrencinin akademik başarı not ortalamasına dahil edilmez. 

2013–2014 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Takvimi.

2013-ÖSYS İle Üniversitemize Yerleşen Öğrenciler İçin Kayıt Günleri.