2012 ÖSYS İle İlgili Duyurular

2012-ÖSYS Sonuçlarına Göre Kayıt Hakkı Kazanan Aday Öğrencilerin Kayıt İşlemleri.-22.8.2012

2012-ÖSYS Yerleşen öğrenciler için kayıt rehberi.

        Ön kayıt işlemi üniversite bilgi sisteminden yapılması gerekmektedir. Üniversite bilgi sistemine giriş için gerekli olan öğrenci numaranızı http://oidb.karatekin.edu.tr/okulno/default.aspx bağlantı adresinden T.C. Kimlik numaranızı yazarak temin ediniz.

        ÖN KAYIT

       Ön kayıt için https://ubis.karatekin.edu.tr/  bağlantı adresinden bilgi sistemi giriş sayfasını açınız. Kullanıcı adı alanına okul numaranızı şifre alanına T.C. Kimlik numaranızı yazarak bilgi sistemine giriş yapınız.  “Öğrenci Sosyal Durum Belirleme Formu”nu doldurarak "KAYDET"e basınız. Kayıt işleminden sonra yeni açılan sayfadaki “2012–2013 Öğretim Yılı Yeni Öğrenci Kaydı Kayıt Formu”nu da doldurarak kaydediniz. Kayıt işleminden sonra "Öğrenci Bilgi Formu” nun çıktısını alınız. Bu forma güncel fotoğrafınızı yapıştırıp imzalayınız.

          KAYIT İŞLEMLERİ 

       Üniversitemize yerleşen öğrenci adaylarının adreslerine dosya gönderilmeyecektir. Aday öğrenci kayıt için şahsen müracaat etmesi gerekmektedir. 

          Kayıtlar 03–07 Eylül 2012 tarihleri arasında Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörlük Binası Cumhuriyet Mah. Şehit Pilot Üsteğmen Erdem Öztürk  Sok. No. 12 ÇANKIRI adresinde yapılacaktır. Bu tarihler arasında kaydını yaptırmayan adaylar herhangi bir hak iddia edemez.

 Kayıt için gerekli belgeler.

1.       Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı lise diplomasının aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.

2.       4 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

3.       Öğrenci Bilgi Formu (Ön kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra alınan form)

NOT: Üniversitemize 2012-ÖSYS sonuçlarına göre yerleşen öğrencilerimizden kayıt sırasında öğretim ücreti ödenmesi istenmeyecektir. Öğretim ücreti (İkinci Öğretim Öğrencileri) ödenmesi ile ilgili olarak aşağıdaki Ders Kayıtları ve Danışman Onayları İle ilgili takvimi inceleyiniz.


 ·         DERS KAYITLARI ve DANIŞMAN ONAYLARI

11–19 Eylül 2012 öğretim ücretinin ödenmesi (ikinci öğretim öğrencileri Halk Bankası şubelerinden T.C. Kimlik numarası veya okul numarası ile ödeme yapabilirler.)  Öğrenim Ücreti Miktarları

11–20 Eylül 2012 UBİS sisteminden ders kaydının yapılması

11–21 Eylül 2012 Danışman onayları

Bu işlemlerden birini eksik yapan öğrencinin ders kaydı yapılmaz. Öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

        2012- 2013 Eğitim-Öğretim yılında Üniversitemizin tüm birimlerinde dersler 24 EYLÜL 2012 tarihinde başlayacaktır.

 ·         YABANCI DİL ve TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ KULLANIMI DERSİ MUAFİYET SINAVI

            Yabancı Dil ve Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı dersleri için tüm Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu öğrencilerine bu dersler için muafiyet sınavı yapılacaktır.

Yabancı Dil Dersi Muafiyet Sınavı                           : 02 Ekim 2012 (Saat 10.00)

Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı Muafiyet Sınavı    : 02 Ekim 2012 (Saat 14.00)

              Sınavlar 100 (yüz) puan üzerinden değerlendirilecek olup sınavlardan 70 ve üstü not alan öğrenciler Yabancı Dil (İngilizce/Almanca) derslerinden ve Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı dersinden muaf olurlar.

          Muafiyet Sınavından başarılı olan öğrencilerin aldığı not öğrencinin Genel Akademik Başarı Not Ortalamasına dahil edilir.

·         2012–2013 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Takvimi.

·         2012-ÖSYS İle Üniversitemize Yerleşen Öğrenciler İçin Kayıt Günleri.